Jedlá z našej jedálne neobsahujú žiadne:Kuchyňa

  • konzervačné látky
  • farbivá
  • zvýrazňovače chuti

Varíme tak prirodzene ako vy doma, len vo väčších množstvách a prevažne z domácich surovín:

  • prirodzené suroviny – prednostne z domáceho poľnohospodárstva
  • uvarené na základe slovenských receptúr

Každý deň čerstvé jedlá z čerstvých surovín. Máme veľmi kvalitných dodávateľov surovín a snažíme sa suroviny objednávať deň pred varením alebo v deň varenia. Tým sa zabezpečí čerstvosť surovín a čerstvosť každodennej uvarenej strany.

Doprava

Firma rozváža obedy v termokazetách dodaných odberateľom alebo vo vlastných termokazetách a vlastných automobiloch Citroen Jumper. Cena za dopravu je zdarma.

Štýl varenia

Firma sa snaží vychádzať z klasického domáceho varenia a využíva vlastné chutue potravín pri jeho tepelnom spracovaní. Nepoužívame žiadne dochucovacie prostriedky, obsahujú škodlivý glutaman sodný. Tiež pri príprave jedál nepoužívame polotovary.

Jedlá sú vždy varené z čerstvých surovín a ich tepelné spracovanie je realizované v deň vydania obeda. Napríklad knedľa sa dodáva tesne pred výdajom, aby bola vydaná čerstvá, nadýchaná. Hmotnosť mäsa, prílohy šalátu a kompótu odpovedá najvyššej norme v rámci závodného stravovania. K jedlám u ktorých je to vhodné, podávame zeleninové šaláty (či kompóty), zo zeleniny dostupnej na trhu. Šaláty či kompóty sú súčasťou MENU.

Snažíme sa dbať na estetiku podávaného pokrmu, a preto každé jedlo je ozdobované napr. pórom, kápiou, citrónom atď. U niektorých jedál nahrazujeme zeleninový šalát zeleninovou oblohou, ktorá sa i v zimných mesiacoch skladá z čerstvej zeleniny (uhorka, račina, biela, červená a čínska kapusta).